• 3 sklepy na Śląsku
  • 3500 m2 powierzchni wystawowej
  • Ponad 30 lat w branży

Kolekcje marki

Kartell

Kartell

Zrównoważona produkcja i zaskakujący design.

Kartell to włoski producent oświetlenia oraz mebli użytkowych, który przez 70 lat istnienia wypracował sobie pozycję innowatora w dziedzinie wykorzystania awangardowych technologii. Kartell w precyzyjny sposób łączy innowacyjne technologie produkcji oraz design.

Podstawa to zrównoważona produkcja, która wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu oraz te które, można poddać ponownemu użyciu. Wytrzymałość produktów jest poddawana licznym testom które, są wyznacznikiem jakości marki.

Poznaj produkty, które zmieniają oblicze produkcji przemysłowej w wyniku wykorzystania nowoczesnych technologii i współpracy ze światowej sławy projektantami.

Kolekcje marki Kartell

Meble Kartell – czy wytrzymałość mebli ma swoje granice?

Każdy z mebli marki Kartell jest testowany pod względem atrakcyjności, praktyczności, wielofunkcyjności oraz wytrzymałości. Kartell działa zgodnie z wszystkimi normami Unijnymi. Każde krzesło tej marki (zarówno te przeznaczone do użytku publicznego, jak i prywatnego) musi odpowiadać surowym normom przewidzianym dla przestrzeni publicznych, jak szkoły czy szpitale.

Kartell przygotował dla Ciebie propozycje mebli nie tylko modnych, ale również trwałych. W produkcji wykorzystują tworzywo z recyklingu lub to, które można poddać powtórnemu wykorzystaniu. To niewątpliwa zaleta, biorąc pod uwagę, że rocznie zanieczyszczamy nasze morza i oceany aż 10 tonami plastiku. Kartell to również pierwsza marka na świecie, która zaczęła wykorzystywać poliwęglan do tworzenia mebli (było to krzesło La Marie, do dziś cenione za swoją ponadczasową formę).

 

Kartell – włoskie produkty, słynni projektanci, unikalne projekty

Założeniem marki było stworzenie topowych mebli przy współpracy ze światowej sławy projektantami. Dopięli swego, pracując ze znamienitymi osobowościami jak Philippe Starck czy Patricia Urquiola, którzy stanowią czołówkę projektantów dziedziny Home Designe. To oni dopracowują projekty i szlifują detale w myśl tendencjom przyświecającym marce. Współczesne projekty mebli łączą się tutaj niezwykle płynnie z tradycyjnymi formami, które zdobyły już swoje uznanie i rzeszę oddanych fanów. W ten sposób Kartell nadaje im świeżości i współczesnej autentyczności.

To niebywałe ile ma Ci do zaproponowania ta marka:

Po blisko 80 latach istnienia Kartell stał się symbolem designu, czy to za sprawą Giulioo Castelli i Anna Ferrieri, założycieli marki, którzy w 1949 roku, ustanowili normy oraz cele marki? Czy dzięki ich synowi Claudio Lutti, który doświadczenie zdobywał w Versace? Prawdopodobnie każdy z nich dodał coś wyjątkowego od siebie. Dziś Kartell to pewność za aktualny design i najwyższą jakość oświetlenia oraz mebli.

Zaleta

Innowatorskie pomysły z plastiku

Dzięki marce Kartell plastik awansował ze spowszechniałego materiału do rangi materiałów premium, która kiedyś była zarezerwowana dla ogólnie rozumianych surowców luksusowych. Zawdzięczają to innowacyjnym pomysłom i niestandardowemu podejściu do współczesnego wzornictwa przy jednoczesnym wykorzystaniu poliwęglanu.

Zaleta

Ikona nowoczesnego wzornictwa

Meble tej marki imponują niepowtarzalnym projektem oraz nietypowemu wykonaniu budząc w ten sposób emocje wśród swoich odbiorców. Odpowiadają współczesnym trendom interior design’u co czyni je obiektem pożądania dla wielu Klientów.

Zaleta

Trwałość, wydajność i jakość

Meble oraz oświetlenie marki Kartell jest wielokrotnie sprawdzane i poddawane licznym testom na wytrzymałość. Dzięki temu z powodzeniem mogą zostać zastosowane zarówno w przestrzeni prywatnej jak w restauracjach, salach konferencyjnych czy w hotelach.

search facebook twitter linkedin arrow-right-long close